SETT – Scandinavian Educational Technology Transformation

SETT är en konferens för modernt lärande som riktar sig till lärare, skolledare, förskollärare, pedagoger eller personer som jobbar med förvaltningsfrågor. Konferensen tar plats i Kistamässan i Stockholm en gång om året och är en kombinerad konferens och mässa och innehåller alltifrån seminarier, föreläsningar och även mer praktiska workshops. SETT kör även i Malmö under namnet Malmö under namnet SETT SYD.

I videoklippet nedan visas en del från det som skedde på SETT 2016.

Fanny Lindh has written 447 articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>