Service Convention Sweden – föreläsningar

Under konferensen Service Convention Sweden föreläste Carl Heath tillsammans med Per Falk om Makerskola som projekt och innovationsplattform. I youtubespellistan nedan finns både den såväl som fler intressanta föreläsningar om innovationsprocesser och design i offentlig sektor. Föredragen från Joeri van den Steenhoven och Darja Isaksson är särskilt intressanta för den som är intresserad av den digitala dimensionen och hur vi kan designa för systemändringar.

Fanny Lindh has written 447 articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>